ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15206038
*
nr 1520 6038
Eva Zettervall
(f. 1941), Sverige
Eva Zettervall (b. 1941), Sweden. Modell. Signed. 53x43 cm, mixed media, outer dimensions including frame: 68x58 cm,
MIXED MEDIA, Modell. Signerad. 53x43 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Eva Zettervall, born 1941, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday February 6 2023
at 19:21:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/2 17:14:51
1
200 kr
5/2 22:09:56
2
150 kr
5/2 22:09:56
1
200 kr (Robot)
5/2 22:10:00
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik eva zettervall modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14
*
Eva Zettervall
Eva Zettervall, born 1941, Swedish painter.
Läs om budbetjänten
nr 1520 6038
Eva Zettervall
(f. 1941), Sverige
Eva Zettervall (b. 1941), Sweden. Modell. Signed. 53x43 cm, mixed media, outer dimensions including frame: 68x58 cm,
MIXED MEDIA, Modell. Signerad. 53x43 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Eva Zettervall, born 1941, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday February 6 2023 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
4/2 17:14:51 | 1 | 200 kr |
5/2 22:09:56 | 2 | 150 kr |
5/2 22:09:56 | 1 | 200 kr (Robot) |
5/2 22:10:00 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik eva zettervall modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:14